Pościel haftowana idealna do eleganckiej sypialni

Czym kierować się, wybierając pościel do sypialni? Wygodą, łatwością w utrzymaniu czystości, delikatnością materiału, ale też wystrojem wnętrza. Do rustykalnej sypialni idealnie pasuje pościel haftowana. Jest elegancka, wyszukana i niebanalna. Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas zakupu pościeli?

Rozmiar

Rozmiar poszewki dobieramy stosownie do przeznaczenia. Zwróć uwagę, czy kołdra ma szerokość 140 cm, 160 cm, a może 200 cm. Możesz kupić odrobinę za luźną pościel, jednak za mała nie znajdzie zastosowania.

Wzór

Wzór dobierz stosownie do wystroju wnętrz. Dzieci, które boją się spać same, mogą przełamać ten lęk, mając pościel z ulubionym bohaterem bajki. Jeśli cenisz minimalizm, wybierz białą pościel. Jeśli robisz prezent dla babci wiernej stylowi rustykalnemu, ucieszy ją pościel haftowana.

Kolor

Kolor pościeli ma znaczenie nie tylko estetyczne, ale również praktyczne. Wybierając białą pościel, unikaj żywych wstawek, od których może zafarbować i zawsze jest dylemat, czy prać pościel z białymi koszulami, czy z kolorami, a może osobno. Wybierz pościel w jednolitym kolorze.

Materiał

Na rynku masz do wyboru pościel bawełnianą – gładką, pościel z kory lub bawełnę z domieszkami innych materiałów. Znajdziesz też ekskluzywną pościel satynową. Pościel z kory jest najtańsza i bardzo praktyczna – nie musisz jej prasować. Unikaj sztucznych materiałów – będą się elektryzować i możesz się pod nimi pocić.

Wybór odpowiedniej pościeli ma kluczowe znaczenie, ponieważ od tego zależy komfort snu i samopoczucie.