Pościel haftowana idealna do eleganckiej sypialni

Pościel haftowana idealna do eleganckiej sypialni

Czym kierować się, wybierając pościel do sypialni? Wygodą, łatwością w utrzymaniu czystości, delikatnością materiału, ale też wystrojem wnętrza. Do rustykalnej sypialni idealnie pasuje pościel haftowana. Jest elegancka, wyszukana i niebanalna. Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas zakupu pościeli?

Pościel haftowana – Rozmiar

Rozmiar poszewki dobieramy stosownie do przeznaczenia. Zwróć uwagę, czy kołdra ma szerokość 140 cm, 160 cm, a może 200 cm. Możesz kupić odrobinę za luźną pościel, jednak za mała nie znajdzie zastosowania.

Pościel haftowana – Wzór

Wzór dobierz stosownie do wystroju wnętrz. Dzieci, które boją się spać same, mogą przełamać ten lęk, mając pościel z ulubionym bohaterem bajki. Jeśli cenisz minimalizm, wybierz białą pościel. Jeśli robisz prezent dla babci wiernej stylowi rustykalnemu, ucieszy ją pościel haftowana.

Pościel wyhaftowana – Kolor

Kolor pościeli ma znaczenie nie tylko estetyczne, ale również praktyczne. Wybierając białą pościel, unikaj żywych wstawek, od których może zafarbować i zawsze jest dylemat, czy prać pościel z białymi koszulami, czy z kolorami, a może osobno. Wybierz pościel w jednolitym kolorze.

Pościel haftowana – Materiał

Na rynku masz do wyboru pościel bawełnianą – gładką, pościel z kory lub bawełnę z domieszkami innych materiałów. Znajdziesz też ekskluzywną pościel satynową. Pościel z kory jest najtańsza i bardzo praktyczna – nie musisz jej prasować. Unikaj sztucznych materiałów – będą się elektryzować i możesz się pod nimi pocić.

Wybór odpowiedniej pościeli ma kluczowe znaczenie, ponieważ od tego zależy komfort snu i samopoczucie.