Ciepłe koce wełniane

Ciepłe koce wełniane

Koce wełniane

Zapewne każdy człowiek chodzący po tym ziemskim łez padole ma czasami ochotę usiąść przy kominku z kubkiem ciepłej herbaty i książką i zakopać się pod kocem. Problem pojawia się jednak wtedy, gdy w całym domu dostępne są jedynie kołdry. koce wełniane można dostać w bardzo niskiej cenie, dlatego warto posiadać w domu chociaż jedną sztukę tego rodzaju okrycia. Ciepłe koce wełniane przydają się bowiem nie tylko w długie zimowe wieczory, kiedy człowiek leży na kanapie, nie mając ochoty podnieść się, by powędrować do łóżka, gdzie jest już normalna, bardziej odpowiednia do pory doby pościel.

Wszak pod kocem można spać latem, kiedy temperatura za oknem jest stanowczo zbyt wysoka, by w mękach przewracać się z boku na bok pod zbyt grubą kołdrą, która, jak się wydaje, wcale nie grzeje, a wręcz pali, przywodząc na myśl jakieś ognie piekielne. To jednak nie wszystkie sposoby użycia ciepłego pledu wełnianego, wszystko zależy od inwencji twórczej i pomysłowości autora. Koce wełniane świetnie sprawdzają się również w srogie zimy, gdy nawet pod kołdrą człowiek nie jest w stanie ogrzać swojego ciała do właściwej mu temperatury, mimo że ma na sobie oprócz piżamy także dwie pary ciepłych skarpet oraz puchowy szlafrok i szlafmycę.

Aby uniknąć zamarznięcia w takich sytuacjach, gdy wydaje się, że znikąd nie należy oczekiwać ratunku, a do pierwszych zbawiennych promieni słonecznych pozostało dobrych kilka godzin – jest tylko jedno rozwiązanie. Należy w takiej sytuacji położyć dwa bądź trzy koce wełniane na kołdrze.